Konzollat Xbox One S dhe One X me zbritje nga Gjirafa50


548
548 points

Konzollat e familjes XBOX ONE mbeten produkte të preferuara nga gamerat anembanë botës. Me një versatilitet në përdorim, cmim të mirë (posaqërisht me zbritje) si dhe Xbox Game Pass (qindra lojëra që mund ti luani kur bëni një abonim mujor) janë karakteristika që i japin vlerë të shtuar këtyre konzollave.

Në kërkimet tona për produktet më të mira, ditët e fundit në Gjirafa50 i kemi gjet të dy konzollat me zbritje, si stand alone produkte por edhe si bundle (produkte të kombinuara) me lojëra tjera.

XBOX ONE S 1TB – PAKO ME DY KONTROLLERA

Xbox One S është konzolla e nivelit të hyrjes (entry level) nga Microsoft dhe është një mundësi e shkëlqyeshme nëse kërkoni një përvojë moderne multimediale për një çmim të mirë. Përderisa i mungon fuqia e vëllait të saj të madh, Xbox One X, Xbox One S zakonisht mund të arrijë një rezolutë të fortë 1080p dhe 60 fps, në varësi të lojes që luani. Përveç kësaj, ju lejon të shikoni 4K Blu-ray dhe të transmetojë përmbajtje video në 4K. Në krahasim me Xbox One të parë (seri tani e ndërprerë) nga 2013, Xbox One S është gjithashtu 40 përqind më i vogël dhe mund të përdoret vertikalisht që do të thotë se nuk do të marrë shumë hapësirë në tavolinën e TV-së tuaj., duke e bërë atë një upgrade të shkëlqyeshëm.
Kjo pako përmban Xbox One S 1TB së bashku ne dy kontrollera.

Me zbritje prej 23% (kurseni €80), Xbox One S mund ta bleni tek Gjirafa50 për €269.50 (me cmim më të ulët se kaq se kemi parë asnjëherë në Kosovë).

Xbox One S me dy Kontrollera – €269.50 (Gjirafa50)


XBOX ONE X

Xbox One X është konzolla më e fuqishme e krijuar ndonjëherë. Fuqizuar nga një GPU gjashtë teraflop dhe 12 GB RAM, Xbox One X është në thelb një kompjuter i fortë lojërash në maskën e një konzolle. Xbox One X e vendos këtë fuqi në përdorim të mirë: pothuajse të gjitha lojërat e reja janë në gjendje të luhen në 4K dhe midis 30-60 fps. 

Një tipar tjetër i shkëlqyeshëm është se si i bën lojërat të duken më mirë se konzollat tjera. Lojërat e shënuara me një etiketë “Xbox One X Enhanced” janë krijuar nga zhvilluesit në mënyrë që përdoruesit e Xbox One X të përjetojnë përfitime ekskluzive si efekte të përmirësuara të ndriçimit, anti-aliasing më të mirë dhe më shumë. One X gjithashtu siguron të gjitha tiparet e njëjta multimediale që do të merrnit me Xbox One S.

Xbox One X është konzolla më e vogël Xbox e krijuar ndonjëherë nga Xbox, duke e bërë atë një shtesë kompakte në qendrën tuaj argëtuese që do të marrë hapësirë minimale dhe do të ofrojë fuqi maksimale. Gjërat e mëdha vijnë në pako të vogla, dhe kjo nuk ka qenë kurrë më e vërtetë se sa është me Xbox One X. Megjithatë kushton më shumë se Xbox One S, prandaj është një zgjedhje e shkëlqyeshme nëse paratë nuk janë një faktor në vendimin tuaj.

Xbox One X mund ta bleni me dy pako nga Gjirafa50
1. Xbox One X 1TB + Star Wars Jedi: Fallen Order
2. Xbox One X 1TB + Gears 5: Ultimate Edition

XBOX ONE X 1TB + Star Wars Jedi: Fallen Order

Kjo pako vjen me xbox one x 1TB si dhe me lojën Star Wars Jedi: Fallen Order, e cila është një lojë single player, 3rd person, akcion dhe avanturë nga universi i Star ëars.
 
Çmimi origjinal është €627.50 por me zbritje prej 40% (kurseni €248) ju mund ta bleni për €379.50 (më lirë se kaq nuk e kemi parë ndonjëherë në Kosovë)

XBOX One X + Star Wars Jedi: Fallen Order – €379.50 (Gjirafa50)

XBOX ONE X 1TB GEARS 5 EDICIONI

Ky është një edicion i limituar nga XBOX One X për lojën GEARS 5, lojë e cila edhe vjen falas me këtë pako. Sado e mirë që është loja, përshtypje të madhe na len edhe dizajni i konzollës dhe kontrollerit. Konzolla ka pamje “industriale”, si ato që i shohim në universin e lojës Gears dhe ka një kafkë Crimson Omen nën akull e borë në të. Kontrolleri është edicion i limituar Kait Diaz dhe gjithëashtu ka një pamje unike e cila ju lën përshtypje edhe atyre që nuk e kanë luajtur asnjëherë ndonjërën nga lojërat Gears.

Çmimi origjinal është €625.50 por me zbritje prej 36% (kurseni €226) ju mund ta bleni për €399.50 (më lirë se kaq nuk e kemi parë ndonjëherë në Kosovë)

XBOX One X 1TB Gears 5 Edicioni – €399.50 (Gjirafa50)


Like it? Share with your friends!

548
548 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Rekomandime