Samsung Monitor për Gaming: 24″ 144hz (kurse €108)


546
546 points

Nëse jeni gamer (por jo vetëm!) dhe ende nuk keni kaluar në monitora që kanë më shumë se 60hz atëherë jeni duke humbur një përvojë të jashtzakonshme dhe ju rekomandojmë që të seriozisht të konsideroni të bleni një monitor të tillë. Lojërat, filmat dhe editimi do të duken SHUMë më mirë në një monitor me 144hz se sa në monitorat e vjetër, të cilët zakonisht përkrahin 60hz.

Përderisa shumica e monitorëve të dedikuar posaqërisht për gaming kushtojnë mbi €300, Samsung ka një model, i cili mund të konsiderohet entry-level por që ja vlen cdo cent që shpenzoni në të. Ky model quhet Samsung C24RG50 144hz dhe për momentin është me zbritje (Gjirafa50) 36% nga €297.50 në €189.50, një kursim prej €108 euro (të cilat mund ti shpenzoni në paisje tjera që ju duhen).


Ky model është 24″ dhe është i lakuar, ka rezolucion prej 1920×1080, kontrast prej 3000:1, kohë të përgjigjes prej 4ms dhe teknologji Freesync.

Një zgjidhje e shkëlqyeshme nëse ende nuk keni një monitor për gaming 144hz si dhe për ata që janë me një buxhet të limituar.

Samsung C24RG50 144Hz: €189.50 (gjirafa50)


Like it? Share with your friends!

546
546 points

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Rekomandime